Využijte slevu 21 % na originální křupavý dárek pro učitelky a učitele > TO CHCI

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Mandle

0 Kč
391 Kč

Mandle bývají mezi ostatními ořechy trochu upozaďovány nebo dokonce podceňovány. Přitom jsou ve skutečnosti bohatým zdrojem živin a mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Chuťově jsou lehce nasládlé a snesou je tak i ti, kterým nechutnají např. vlašské ořechy. Přitom obsahují jen málo sacharidů a mohou pomáhat s udržováním správné hladiny cukru v krvi. 

V čem mohou být mandle přínosné pro naše zdraví?

  • Obsahují nenasycené tuky pro správné fungování mozku a srdce. Polynenasycené a mononenasycené tuky mohou přispět ke snižování hladiny nezdravého cholesterolu v krvi. 
  • Jsou zdrojem vitamínů K, E a B2.
  • Stejně jako ostatní ořechy jsou i mandle dobrým zdrojem vlákniny a bílkovin.
  • Mohou fungovat jako důležité antioxidanty a zpomalovat tak proces stárnutí. Nejvíce těchto látek je v hnědé slupce mandlí.
  • V mandlích najdete také hořčík, draslík, fosfor a vápník.
  • Mandle jsou také vhodné pro těhotné a kojící ženy. Přispívají k tvorbě mateřského mléka.

Tyto rozmanité vlastnosti dělají z mandlí perfektního parťáka pro drobné občerstvení a uzobávání. Jsou kalorické, ale jejich obsah vlákniny a bílkovin může pomoci navodit pocit sytosti

Neváhejte a dopřejte si denně 1 hrst mandlí pro podporu celkového zdraví. Vyzkoušejte třeba pražené mandle, netradiční kombinaci solených mandlí s příchutí papriky. Na party zazáříte s mandlemi v tiramisu nebo slaném karamelu.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)