Dnes: Night Shopping - SLEVA 15 % na vše nezlevněné s kódem NIGHT15 > CHCI SLEVU

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Kosmetika a drogerie

0 Kč
1450 Kč

O složení kosmetiky a drogistického zboží se většina lidí zajímá až ve chvíli, kdy se vyskytne nějaký problém a pokožka začne proti používané kosmetice protestovat. Přitom kůže je největším orgánem lidského těla a hraje klíčovou roli v ochraně organismu před vnějším prostředím.

Roli kůže můžeme zjednodušeně shrnout do těchto 4 bodů:

  • Fyzická bariéra: Pokožka je první linií obrany proti škodlivým vnějším vlivům, bakteriím, virům a mechanickému poškození.
  • Regulace teploty: Regulací pocení pomáhá pokožka udržovat konstantní teplotu těla.
  • Vodní bariéra: Pokožka zabraňuje ztrátě vody.
  • Imunitní funkce: Pokožka obsahuje různé buňky a látky, které přímo pomáhají v boji se škodlivinami.

Pokožka však není neprostupná. Malé částice např. z kosmetiky nebo léků pronikají skrz pokožku. Některé látky také absorbuje z vnějšího prostředí.

Proto se soustřeďte na nákup vhodné kosmetiky a drogerie. Vyhledávejte produkty, které jsou dermatologicky testovány, neobsahují parabeny a SLS (sodnou sůl laurylsulfátu, aniontový tenzid, který se používá v kosmetických výrobcích jako emulgátor, čisticí a pěnící látka).

Zdravá kosmetika by proto měla obsahovat přírodní a organické složky. Pro celkový pozitivní efekt by měla být také šetrná k životnímu prostředí a neměla by se testovat na zvířatech.

Pokud máte citlivou pokožku, měli byste se kromě toho vyhnout produktům s vysokým obsahem alkoholu, parfémů a barviv.

Za příznivé ceny u nás najdete kosmetiku a drogerii, která obsahuje např. minerály z Mrtvého moře, konopný olej, arganový olej, olivový olej, zlato, kolagen, multivitamíny, kyselinu hyaluronovou a další.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)