Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Jak nejrychleji zhubnout?

Snídaně
Jak nejrychleji zhubnout?

Zdravé rychlé hubnutí může být náročné, ale pokud dodržíte několik klíčových kroků, můžete dosáhnout svého cíle. Základem všeho je pevná vůle. Stanovte si jasná pravidla, kterých se budete držet a máte z velké části vyhráno. Co dál a jak nejrychleji zhubnout?

Jak zhubnout co nejrychleji

Kroky, které vedou k hubnutí, jsou předvídatelné a pravděpodobně je už znáte:

 • mějte cíl,
 • pravidelně cvičte,
 • sepište si jídelníček,
 • změňte stravovací návyky,
 • omezte kalorický příjem,
 • nezůstávejte v tom sami.

Pokud chceme v životě dosáhnout nějakého cíle, nemusí jít jen o hubnutí, potřebujeme jasný cíl a odhodlání. Pokud se k čemukoliv postavíme takto čelem, máme větší šanci na úspěch, než kdybychom si jen vlažně něco přáli. S vnitřním přesvědčením si začneme o problému zjišťovat informace, možnosti, budeme o něm diskutovat.

V případě hubnutí si začněte psát stravovací deník. Zaznamenejte si do něj vše, co jíte a pijete. Pak se postavte kriticky k zjištěným údajům. Vyhodnoťte si kalorickou hodnotu, skladbu jídelníčku, uvidíte chyby, identifikujete slabá místa.

Realistický plán hubnutí

V dalším kroku si nastavte cíl, kolik kilogramů chcete zhubnout a za jak dlouhou dobu. Buďte konkrétní. Mějte před sebou plán, jak toho dosáhnete. „Chci zhubnout za týden 5 kilogramů,“ je sice konkrétní plán, ale není příliš realistický a ani zdravý. Může se vám proto hned v úvodu stát, že právě nedosažitelný cíl bude působit proti vám. „Plánuji zhubnout za deset dnů 2,5 kilogramů, budu cvičit alespoň 30 minut denně a dodržovat maximální příjem 1200 kalorií denně,“ je nejen konkrétní, ale také reálné.

Pohyb a jídelníček

Pokud máte jasno v hlavě, můžete se věnovat dvěma pilířům hubnutí. Cvičení a novému jídelníčku. Cvičení je vhodné zařadit na program alespoň na 30 minut denně. Změna jídelníčku už je přece jen komplexní téma. Soustřeďte se na proteiny a zeleninu. Vyhněte se obilovinám, nezdravým potravinám s vysokým obsahem tuku, cukru a soli. Často je vhodná cesta k hubnutí v omezení kalorického příjmu. Pokud chcete zhubnout 2-3 kilogramy, doporučuje se snížit každodenní příjem o 500-750 kalorií. To samozřejmě neplatí pro každého.

V hubnutí nikdy nezůstávejte sami. Nesnažte se, aby byla vaše nová váha pro ostatní jen jednorázové překvapení. Pokud se svěříte ostatním, mohou vám dát dobré rady, podpořit vás, zajdou si s vámi zasportovat, na zdravý oběd. A když nic jiného, máte téma k hovoru.

Nevíte co vařit? Tak zkuste k snídani matcha kafe a čokoládový low carb mug cake. K obědu si dejte například plněné papriky nebo proteinovou mini pizzu. V horkých letních dnech si můžete jako přílohu připravit například coleslaw nebo šopský salát.

Jak si nastavit jídelníček při hubnutí

Změna jídelníčku trápí snad každého, kdo chce hubnout. Přitom je to klíčový moment pro situaci, jak rychle zhubnout. Jaká cesta se doporučuje?

 • Proteiny: Proteiny jsou důležité pro svalovou regeneraci a pocit sytosti. Zařaďte do své stravy potraviny jako kuřecí prsa, ryby, tofu, vajíčka a ořechy. Proteiny vám pomohou udržet svalovou hmotu, i když zhubnete.
 • Zelenina: Zelenina bez škrobů (např. brokolice, špenát, paprika nebo cuketa, která má nízký obsah kalorií.
 • Omezte obiloviny: Obiloviny, jako je klasický chléb, těstoviny a rýže, mají vysoký obsah sacharidů. Pokud chcete rychle zhubnout, omezte jejich konzumaci. Místo toho se zaměřte na dříve zmíněné proteiny a zeleninu.
 • Pijte hodně vody: Voda pomáhá udržovat pocit sytosti a podporuje metabolismus. Noste s sebou vodu a kdykoliv v průběhu dne doplňujte tekutiny.
 • Zdravé tuky: Nezapomeňte na zdravé tuky. Na jídelníčku by se mělo objevit avokádo, olivový olej a ořechy. Tyto tuky jsou důležité pro vaše zdraví a pomohou vám cítit se zdravěji.

Každý člověk je jiný a na každého funguje něco trochu jiného. Poslouchejte své tělo a přizpůsobte svůj jídelníček svým potřebám. Hubněte především zdravě a mějte ohled na své tělo. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte jakékoliv zdravotní problémy.


Další články

Magazín
Známé i neznámé druhy těstovin: Kolik jich znáte?

Známé i neznámé druhy těstovin: Kolik jich znáte?

Číst článek
Snídaně
Domácí pribináček s granolou

Domácí pribináček s granolou

Číst článek
Saláty
Salát Coleslaw

Salát Coleslaw

Číst článek