Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Matcha kafe

Snídaně
Matcha kafe

Chcete si oživit svůj ranní rituál? Matcha kafe spojuje výhody zeleného čaje matcha s povzbuzujícím účinkem kávy. Tento nápoj je plný antioxidantů, který si hned zamilujete. 

Jak připravit Matcha kafe 

Matcha kafe je perfektní volbou pro ty, kteří hledají alternativu klasického latté nebo cappuccina. Příprava není vůbec složitá a pokud dodržíte správný postup, určitě si pochutnáte. Právě díky jednoduché přípravě si Matcha kafe můžete vychutnat i doma a my vám teď řekneme, jak na to.  

Co budete potřebovat 

Jak na to 

V malé misce rozmíchejte matcha prášek s horkou vodou do hladka. K tomu můžete použít přímo matcha šlehač nebo malou metličku, aby se prášek úplně rozpustil a vznikla jemná pěna. Espresso připravte v kávovaru podle svého oblíbeného postupu. Mléko zahřejte a také našlehejte do pěny. Pokud nemáte šlehač na mléko, můžete mléko zahřát v hrnci a poté ho našlehat ručním šlehačem nebo elektrickým mixérem. 

Do šálku prvně vlijte matcha směs, poté přidejte espresso a nakonec doplňte napěněným mlékem. Podle chuti Matcha kafe oslaďte a nový oblíbený nápoj je na světě. 

Tipy pro dokonalé Matcha kafe: 

Pro tu nejlepší chuť použijte kvalitní matcha čaj, který poznáte mimo jiné i sytě zelenou barvou. Na iplody.cz najdete kvalitní BIO Matcha čaj přímo z Japonska. 

Pro intenzivnější matcha chuť můžete zvýšit množství matcha prášku

Experimentujte s různými druhy mléka, abyste našli svou oblíbenou kombinaci. Každé mléko dodá nápoji trochu jiný požitek. 

Matcha kafe je skvělou volbou pro začátek dne nebo jako odpolední pick-me-up. S jeho pomocí si můžete dopřát příjemnou chvíli pro sebe a zároveň načerpat energii na další část dne. 

Může se Vám hodit


Další články

Z konjaku
Konjakový salát s tuňákem ve vlastní šťávě

Konjakový salát s tuňákem ve vlastní šťávě

Číst článek
Magazín
Známé i neznámé druhy těstovin: Kolik jich znáte?

Známé i neznámé druhy těstovin: Kolik jich znáte?

Číst článek
Magazín
Jídla na výlety všeho druhu: hlavně zdravě

Jídla na výlety všeho druhu: hlavně zdravě

Číst článek