Dnes: Night Shopping - SLEVA 15 % na vše nezlevněné s kódem NIGHT15 > CHCI SLEVU

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Zdravé potraviny a nápoje

0 Kč
2250 Kč

Zdravý životní styl jde ruku v ruce s tím co jíme a pijeme. Co to ale ve skutečnosti znamená, když narazíte na pojem zdravé potraviny a nápoje?

Zdravé potraviny a nápoje jsou klíčovým prvkem vyvážené stravy. Tělu přináší potřebné živiny pro vaši celodenní aktivitu a zároveň optimální fungování celého těla. Měli byste se cítit dobře a neměli byste riskovat újmu na zdraví. Neobsahují totiž umělá dochucovadla, přitom si na nich ale pochutnáte.

Důvodů, proč zvolit naší kategorii zdravé potraviny a nápoje, je však daleko více:

  • Nutriční Hodnota: Zdravé potraviny jsou často bohaté na vitamíny, minerály, proteiny, vlákninu a zdravé tuky. Poskytují tělu esenciální živiny pro růst, regeneraci tkání a udržení celkového zdraví.
  • Nízký obsah nezdravých složek: Zdravé potraviny obsahují minimum nebo žádný přidaný cukr, transmastné kyseliny a umělé přísady. Omezení těchto složek může mít pozitivní vliv v rámci prevence řady onemocnění.
  • Podpora trávení: Potraviny bohaté na vlákninu podporují zdravé trávení a udržují střevní mikrobiom v rovnováze. Vyšší obsah vlákniny hledejte v celozrnných produktech, ovoci, zelenině.
  • Antioxidační vlastnosti: Některé potraviny jsou bohaté na antioxidanty. Antioxidanty jsou známé svou schopností chránit tělo před škodlivými účinky volných radikálů a mohou fungovat jako prevence chronických onemocnění.
  • Omezený obsah sodíku: Mají často omezený obsah sodíku. To je důležité pro regulaci krevního tlaku a prevenci srdečních onemocnění.

Zdravé potraviny a nápoje jsou kromě toho vhodným zdrojem energie. Jejich konzumací ve správném množství podpoříte optimální fungování těla, duševní rovnováhu i udržení zdravé hmotnosti.

Celkově je důležité, aby byla strava založena na rozmanitém a vyváženém jídelníčku. Takový jídelníček obsahuje různorodé potraviny, které poskytují potřebné živiny pro udržení optimálního zdraví. Nezapomínejte proto ani na čerstvé ovoce a zeleninu.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)