Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Pro děti

0 Kč
132 Kč

Jídla pro děti bývají často hodně doslazovaná. Ve školách a školkách fungují jako forma odměn zase různé bonbony, medvídci a sušenky. Doma si pak děti po vzoru rodičů dávají čokoládu a chipsy. Do toho vstupují oslavy narozenin, Vánoce, odměny za vysvědčení, za hezký obrázek,... Nezdravých pochutin pro děti je všude hodně. Zastavte přísun přebytečných cukrů a zkuste to jinak.

Správná strava, kvalitní složení a poctivé vstupní suroviny hrají klíčovou roli ve zdravém vývoji dětí. Děti potřebují energii ke svým denním kouskům, kterých není málo. Přitom ale nechceme zatěžovat jejich organismus zbytečnými cukry, umělými dochucovadly, barvivy nebo konzervanty.

Při výběru potravin pro děti hledejte bio kvalitu. Naučte se také nahrazovat konzumované potraviny zdravějšími variantami. Vybírejte lískooříškové pomazánky, které opravdu  obsahují lískové ořechy a mléko. Nahraďte solené tučné chipsy křupkami z kukuřice jemně ochucené mořskou solí. Na mlsání jim nabídněte oříšky nebo nedoslazované sušené ovoce. A jako sladidlo vyzkoušejte čekankové sirupy, které mají výrazně nižší energetickou hodnotu než cukr nebo med.

Co dalšího by se vám mohlo pro děti hodit?

  • Ovocné a zeleninové šťávy. Obsahují přírodní vitamíny a minerály bez přidaného cukru a umělých látek.
  • Celozrnné produkty. Sáhněte raději po celozrnných cereáliích, těstovinách a chlebu než po klasickém bílém rohlíku. Celozrnné výrobky jsou bohaté na vlákninu a důležité živiny.
  • Bio ovocné a zeleninové pyré.
  • Zdravé svačiny jako oříškové a ovocné tyčinky, sušené ovoce nebo jogurtové kuličky bez přidaného cukru.
  • Alternativy mléka. Pro děti s alergií nebo intolerancí na mléko jsou vhodná rostlinná mléka, např. mandlové, sójové nebo ovesné.
  • Bezlepkové produkty. Pro děti s intolerancí na lepek nabízíme také bezlepkové produkty, včetně cereálií, sušenek a těstovin.

U nás se můžete spolehnout, že každý produkt prošel pečlivým výběrem a odpovídá nejnovějším standardům pro zdravou stravu pro děti.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)