Dnes: Night Shopping - SLEVA 15 % na vše nezlevněné s kódem NIGHT15 > CHCI SLEVU

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Pistácie

1 Kč
456 Kč

Malé zelené oříšky plné vitamínů milují velcí i malí. Dobrodružství při jejich vyloupávání navíc zajistí, že nám vydrží déle a nesníme je okamžitě na jediné posezení. Pistácie představují skvělé spojení chuti a zdraví.

Jak pomáháte svému tělu, když si dáváte pistácie?

  • Pistácie jsou dobrým zdrojem bílkovin. Obsahují přibližně 20 % bílkovin, což je přínosné pro udržení svalové hmoty.
  • Pistácie obsahují přibližně 10 % vlákniny. Vláknina podporuje trávení a pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Také pomáhá dobrým bakteriím v našich střevech a je nenahraditelným přítelem našich střev.
  • Většina tuků v pistáciích se řadí mezi zdravé. Jde o mononenasycené a polynenasycené tuky, které snižují hladinu cholesterolu a podporují zdraví srdce.
  • V pistáciích najdeme také vitamín E, což je silný antioxidant. Chrání tělo před oxidačním stresem a pomáhá udržovat zdravou pokožku.
  • Obsahují mnoho důležitých minerálů jako je hořčík, fosfor, vápník, mangan a draslík. Minerály jsou důležité pro správnou funkci svalů, kostí a nervového systému.
  • Díky obsahu zdravých tuků a antioxidantů mohou pistácie pomoci snižovat riziko onemocnění srdce, snižovat množství špatného cholesterolu v krvi a podporovat celkové kardiovaskulární zdraví.
  • Konzumací pistácií prospějete i svému zraku. Nachází se v nich lutein a zeaxantin, antioxidanty chránící zrak a podporující prevenci onemocnění očí.
  • I přestože jsou pistácie významný zdroj energie, mají nízký glykemický index. Tělu energii dodávají postupně. Tělo tak díky tomu snáze udržuje správnou hladinu cukru v krvi.

Konzumací pistácií podpoříte také hubnutí. Přestože jsou kalorické, jsou jedny z nejméně kalorických ořechů. 100 gramů pistácií obsahuje cca 561 kalorií. Při jejich konzumaci se cítíme dříve a na delší dobu plní. Výsledek může být dlouhodobě nižší hmotnost. 

Teď už snad jen dobrou chuť!

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)