Dnes: Night Shopping - SLEVA 15 % na vše nezlevněné s kódem NIGHT15 > CHCI SLEVU

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Kešu

0 Kč
249 Kč

Jedny z nejoblíbenějších ořechů u nás. Pochutnávají si na nich i děti, které jinak ořechy nejí. Výživný, přirozený zdroj energie, vitamínů, bílkovin a zdravých tuků. To vše a ještě více platí pro kešu oříšky.

Pro nás známý ořech kešu je ve skutečnosti pecka jablíčka stromu s názvem ledvinovník západní. Pěstuje se v tropech, ale také ve Vietnamu, Indii nebo např. v Brazílii.

Proč byste si měli dopřávat kešu jako součást svačinky na výletech?

  • Jsou bohaté na vitamín K, E a B6. Prospívá tak třeba vaším očím nebo pomáhá při srdečních onemocněních.
  • Obsahuje hořčík. S jeho pomocí tělo bojuje proti stárnutí buněk a napomáhá metabolickým procesům v těle. Je důležitou složkou pro sportovce při prevenci křečí a pomáhá zlepšovat kvalitu spánku.
  • Stejně jako ostatní ořechy je zdrojem bílkovin a napomáhá tvorbě svalové hmoty. Tělu dodává pocit sytosti.
  • Kešu ořechy obsahují zdravé tuky. Tyto tuky jsou pro tělo důležité pro podporu správné srdeční činnosti a snižování hladiny špatného cholesterolu.

Kromě toho vám kešu oříšky mohou pomoci snížit krevní tlak a hladinu škodlivého cholesterolu. Ořechy jsou obecně známé pro pozitivní vliv na nervovou soustavu, snižování stresu a jako spolubojovníci s únavou. Také podporují paměť a zahání nervozitu.

Shrnuto a podtrženo, pokud máte chuť na něco dobrého, dejte si kešu. Uděláte tak zároveň i něco pro své zdraví. U nás najdete kešu v nejrůznějším zpracování - pražené, nepražené, solené, zalité čokoládou nebo dokonce s chilli.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)