Dnes: Night Shopping - SLEVA 15 % na vše nezlevněné s kódem NIGHT15 > CHCI SLEVU

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Arašídy

0 Kč
305 Kč

Podzemnice olejná. Toto jméno jste určitě už někdy slyšeli, ale možná si ho neumíte přesně spojit s konkrétním předmětem. Pokud ale doplníme, že jejími plody jsou arašídy a buráky, pak už jste určitě doma.

Rovnou ještě uveďme na pravou míru, že arašídy nejsou ve skutečnosti ořechy, ale luštěniny. Na druhou stranu si na nich pochutnáváme podobně jako na oříšcích a obvykle je máme v hlavách zařazené jako ořechy a suché plody.

Arašídy představují zároveň významný alergen. Část populace je alergická na proteiny obsažené v semenech. Pokud si nejste jistí, jestli se vás tento problém netýká, nejprve jejich konzumaci opatrně otestujte. 

Pokud na ně alergií netrpíte, pak si můžete být jistí, že arašídy jsou pro vaše zdraví přínosem. Obsahují důležité živiny včetně bílkovin, vlákniny, vitamínů (zejména skupiny B) a minerálů (například hořčíku a fosforu).

V arašídech se přirozeně vyskytují mononenasycené a polynenasycené tuky, které mohou přispět k udržení zdravého srdce. Obsahují také antioxidanty jako resveratrol a vitamín E, které mohou chránit buňky před oxidativním stresem a přispívat k celkovému zdraví.

U nás si vyberete z arašídů pražených, solených, nesolených, obalených v čokoládě, jogurtu, nebo je vyzkoušejte v kombinaci s wasabi.

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste tento vyhledávač s našeptávačem :)