Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Proteinové snídaně pro váš dobrý start

Magazín
Proteinové snídaně pro váš dobrý start

Pro někoho ztráta času. Pro jiné každodenní královská hostina. Snídaně. Pro většinu z nás je snídaně jen nutnost, abychom mohli co nejdříve fungovat. Proč byste měli vsadit na proteinové snídaně?

Snídaně dodává tělu energii, abyste co nejdříve jeli na váš běžný výkon. Proteinové snídaně dokáží zajistit, že nebudete oběd vyhlížet s vlčím hladem v břiše. Snídaně by měla obsahovat nejen potřebnou energii. Je u ní velmi důležité, aby dodala vhodný poměr bílkovin, vlákniny i tuků a sacharidů. Jak na snídaně? Udělejte ze snídaní start úspěšného dne společně s iPlody.cz.  

Bílkoviny a proteinové snídaně

Protein nebo bílkovina, je jedno jaký výraz používáme. Jde o jiný název pro totéž. Bez přehánění se dá říct, že jsou nezbytné pro naše tělo, růst a přežití. Protein je přímo součástí našeho těla. Bílkoviny pomáhají budovat svalovou tkáň, regulovat hormony v těle. Jsou obsaženy ve šlachách, ale také v krevních buňkách. Bílkoviny ale z těla přirozeně mizí např. běžným opotřebením tkání. 

Podle odborníků na výživu jsou bílkoviny ve snídani důležité pro udržení a regulaci hmotnosti. Bílkoviny zasytí. Jsou to aminokyseliny, které tělu pomáhají cítit se sytě. Do těla uvolňují hormony snižující chuť k jídlu. Pokud držíte dietu, sportujete, nebo jen žijete zdravě, jsou bílkoviny základem, který nesmí v jídelníčku chybět. Proto volte proteinové snídaně. Protein přirozeně zasytí více než ostatní živiny (sacharidy a tuky). Proto jejich konzumace může vést k celkovému nižšímu příjmu energie za den. 

Pokud tělu nedodáváte potřebné bílkoviny průběžně, bude si je pro zachování běžných funkcí brát např. ze svalů. Při hubnutí proteiny fungují jako ochrana svalové hmoty. Protein není zázračná medicína na spalování tuků a hubnutí. Stejně tak vám sám od sebe nevytvoří svaly v těle. Ale dokáže pomoci s hubnutím i udržením hmotnosti. Protein zvyšuje bdělost, produktivitu a pomáhá udržovat hladinu cukru a inzulinu v krvi.

Obědy a večeře zvládnete bílkovinami doplnit. Snídaně jsou ale často postavené primárně na cukrech. Rychlé energii, která nám pomůže doběhnout na autobus, ale po které přichází brzy hlad. Snídaně ale také není jen o nacpání břicha. Jídlo na snídani by vám mělo také  chutnat. Není nic horšího než začít ráno něčím, co nám nechutná. Proto jsou proteinové snídaně tak důležité. 

Proteinové snídaně pro chvíle, kdy nestíháte

Jak řešíte snídani, když se probudíte pozdě? Máte posledních 5 minut doma, nebo rovnou hned vyběhnout. Obvykle to skončí vynecháním snídaně a jen rychlým útěkem do práce. Situace není ani v takovou chvíli ztracená. Snídaně na cestách není totiž nic, co byste měli předem odsuzovat. Mějte doma pro tyto případy koupené směsi na přípravu proteinového koktejlu. Jde o sušený protein, který se pouze zalévá vodou. Dáte si ho doma, vezmete s sebou na cestu a máte jistotu, že o ranní rozjezd nepřijdete. 

Proteinové nápoje se obvykle vyrábí ze syrovátkového nebo sojového proteinu. Tento rostlinný protein je pak lépe stravitelný než protein živočišného původu (kasein) a je vhodný i pro vegany. Vyzkoušejte proteinové smoothie DailyMix. Nebojte se ani experimentovat s příchutěmi, které si do vašich oblíbených koktejlů dáte. Rychlé proteinové snídaně bez přípravy jsou skrytá také v proteinovém pyré. 

Když si chcete křupnout

Jste zvyklí dávat si ráno lupínky, müsli, ovesné vločky a jen si je zalít mlékem nebo jogurtem. Navíc máte rádi rychle připravené jídlo, ke kterému si pak sednete a necháte myšlenky volně proudit nebo čtete noviny. Vaše dosavadní varianta je ale plná cukrů. Vhodnou náhradou je např. proteinová granola, low carb müsli nebo low carb kaše. Tyto proteinové snídaně se dají různě obměňovat a doplňovat např. ořechy. Kombinací je nespočet. Ke všemu si dopřejete vhodnou dávku vlákniny. 

Proteinové snídaně na pozvolná rána

Milujete ráno křupavé pečivo s marmeládou, medem nebo čokoládovou pomazánkou. V tradičních představách nejde o zázrak zdravé výživy pro vysoký obsah cukrů. S dietou se ani při tomto rituálu nemusíte odbývat. Požádejte partnera, partnerku, aby vám ráno připravil snídani do postele. Stačí když budete mít doma nízkosacharidové pečivo a nízkosacharidové oříškové pomazánky. Snídani do postele zvládne bez problému. 

Protein načerpáte z proteinového pečiva, které má snížený obsah sacharidů, přitom má vysoký obsah proteinu a vlákniny. Co nahoru? Stačí mít nízkosacharidové oříškové krémy a másla. Vůbec se tak nemusíte vzdávat čokoládových snídaní. A chuť této proteinové snídaně? K nerozeznání. Stejně tak jsou na trhu dostupné nízkosacharidové džemy s vysokým obsahem ovoce. 

Hýčkání s dávkou proteinu

Palačinky. Při dietách a hubnutí téměř sprosté slovo. Alespoň to tak dříve bylo. Teď už nic takového neplatí. Pokud máte ráno čas, chcete si udělat pohodu a chcete, abyste měli snídani hodnou fotografie na Instagram, udělejte si palačinky v nízkosacharidové variantě. S palačinkami Dailymix vás zase tak dlouhá příprava nečeká, ale byla by strašná škoda zhltnout jídlo v běhu. Zkuste proteinové palačinky ve sladké verzi s příchutí banánu a karamelu, nebo na slano se sýrem a slaninou.

Vybrali jste si svého favorita pro proteinové snídaně? Věříme, že ano. Především mějte doma suroviny, ze kterých dokážete snídani vytvořit. Začátek dne bez snídaně nevěstí po zbytek dne nic dobrého. 


Další články

Polévky
Dýňová polévka

Dýňová polévka

Číst článek
Snídaně
Semínková kaše lesní ovoce

Semínková kaše lesní ovoce

Číst článek
Snídaně
Mechový dortík

Mechový dortík

Číst článek