Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Jak zhubnout po porodu

Magazín
Jak zhubnout po porodu

Pocity po porodu jsou u žen jako na houpačce. Nadšení střídá smutek, pláč se mění ve štěstí. Hormony si hrají s tělem. Do toho nejednu maminku při pohledu do zrcadla napadne otázka, jak zhubnout po porodu.

Po porodu se chce mnoho žen co nejrychleji vrátit ke své předtěhotenské váze a křivkám. Je to přirozená touha. Každé tělo je jedinečné a cesta k dosažení cíle je individuální. Proto nemá cenu srovnávat se s jinými maminkami. Je však několik tipů a doporučení, jak zhubnout po porodu zdravým a udržitelným způsobem, které platí pro každou ženu.

Jak zhubnout po porodu - hlavně pozvolna

Hubnutí by nemělo patřit k hlavním otázkám, které se vám honí hlavou hned po porodu. Ani hubnutí v dalších týdnech nesmí představovat skok na horskou dráhu.

1. Zdravá strava je základ

Strava hraje klíčovou roli vždy, a to nejen při hubnutí po porodu. Místo drastických diet se zaměřte na vyvážený příjem živin. Zahrňte do své stravy čerstvé ovoce a zeleninu, celozrnné produkty, bílkoviny a zdravé tuky. Superpotraviny jako avokádo, ořechy, semena či losos jsou bohaté na živiny a při hubnutí mohou být vašimi pomocníky. Na hubnutí po porodu zásadně nespěchejte.

2. Pravidelná fyzická aktivita

Zapojte do svého každodenního programu fyzickou aktivitu. Může se zdát, že přes únavu není na fyzickou aktivitu vhodná chvíle. Dopřejte si alespoň procházky s kočárkem. Pohyb vám zlepší náladu a vyplaví endorfiny. Jako bonus nastoupí také rychlejší úbytek na váze po porodu. 

Začněte pomalu. Jakmile se vaše tělo dostane do lepší formu, můžete zvýšit intenzitu. Procházky s kočárkem, jóga, plavání nebo cvičení s miminkem jsou skvělé možnosti, jak dostat cvičení do svého denního programu. Existují i kurzy jógy pro maminky s miminky. Zkuste se podívat ve svém okolí.

3. Dostatek spánku

S novorozencem se může zdát obtížné dopřát si dostatek kvalitního spánku. Zkuste to. Odpočívejte. Nedostatek spánku může vést naopak k nárůstu hmotnosti. Nedostatek spánku  může negativně ovlivnit hladinu hormonů zodpovědných za chuť k jídlu. Ztrátu energie ve výsledku také často zaháníme dodatečnou energií z jídla a především sladkého. Požádejte o pomoc partnera, rodinu nebo přátele a vy zatím odpočívejte.

4. Pitný režim

Obzvláště složité je hledat efektivní cestu, jak zhubnout po porodu když kojíme. Udržujte si hydrataci pitím dostatečného množství vody během dne. Tekutiny potřebujete i z důvodu kojení a dostatečné tvorby mléka. Často se zaměňuje hlad za žízeň, takže pijte vodu pravidelně, abyste zabránili přejídání. Ideální je čistá voda. Existují i těhotenské čaje.

Vyhněte se kofeinu a jiným životabudičům. Všechny látky se přenáší do mateřského mléka. S kofeinem neusne ani vaše miminko.

Rychlé hubnutí po porodu

Hledáte cestu, jak rychle zhubnout po porodu? Asi vás zklameme. Spíše než na sprint, se připravte na maraton. Takže nespěchejte. Dejte si čas. Udělejte si na hubnutí realistický plán, klidně na celý rok. Ne nadarmo se říká, že jak dlouho jste kila nabírali, tolik času potřebujete na jejich shazování.

Jak zhubnout břicho po porodu

Kromě celkového hubnutí může být problematické hubnutí právě v oblasti břicha. Hubnutí přes břicho dá zabrat totiž i běžně. Svaly i kůže jsou zde povolené. Proto zkuste do svého cvičebního režimu zapojit také cviky zaměřené na posílení středu těla a břišních svalů. Planking, cvičení na míči a cviky na posilování pánevního dna vám zaberou jen pár minut. Vyzkoušejte je.

Zhubnout po porodu není rychlý proces, ale s trpělivostí, vytrvalostí a zdravými návyky je dosažení vašich cílů reálné. Kupujte si ověřené zdravé a živinami nabité potraviny. Nezapomeňte se o sebe starat i po duševní stránce. Buďte hrdá na každý svůj i malý pokrok.

 

Může se Vám hodit


Další články

Hlavní jídla
Rychlé low carb cuketovo-tuňákové placičky

Rychlé low carb cuketovo-tuňákové placičky

Číst článek
Polévky
Dýňová polévka

Dýňová polévka

Číst článek
Polévky
Bílá valašská kyselice

Bílá valašská kyselice

Číst článek