Využijte slevu 21 % na originální křupavý dárek pro učitelky a učitele > TO CHCI

Nenechte si ujít ty nejlepší akce a nabídky! Doprava zdarma, akce a slevy na produkty, novinky a mnoho dalších.

Jak zhubnout v obličeji

Magazín
Jak zhubnout v obličeji

Obličej je první věc, které si na vás ostatní lidé všimnou. Pokud jste sami se sebou spokojeni, vyzařujete to i navenek. Pokud se cítíte nejistě s vzhledem svého obličeje, je přirozené hledat způsoby, jak se líbit sám sobě. Mezi to může patřit i hledání cest, jak zhubnout v obličeji. Podívejte se na strategie, jak toho dosáhnout.

Upravte svůj jídelníček

Zdravá strava je klíčem k úspěchu při jakémkoliv hubnutí. Platí to i pro hubnutí v obličeji. Zařaďte do své stravy hodně čerstvého ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin (např. pečivo a krekry) a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Ideální jsou kuřecí prsa, ryby nebo tofu. Starejte se o dostatek vitamínů v těle. A co dál?

  • Snižte příjem tuků. Jezte zdravě a minimalizujte příjem tuků. Omezte sladké nápoje, zákusky a solené potraviny. Sůl zadržuje vodu v těle, což může způsobit otoky v obličeji.
  • Omezte příjem rafinovaných cukrů a nasycených tuků, které mohou vést k ukládání tuku v obličeji.
  • Pijte hodně vody. Kromě toho, že udrží tělo hydratované, pomáhá vyplavit toxiny z těla. Dehydratace způsobuje otékání obličeje, takže dostatečný přísun vody je základem štíhlé tváře. Snažte se pít alespoň 2,5 litru vody denně.

Cvičení zaměřené na obličej

Stejně jako cvičení pro zpevnění těla má i cvičení zaměřené na obličej pozitivní vliv na jeho tvarování. Některé cviky (např. úsměvová cvičení), mohou posílit svaly a zlepšit tonus kůže. Při tomto cvičení opakovanými úsměvy tvarujete různé části obličeje. Pravidelné masáže obličeje mohou zlepšit prokrvení a odstranit přebytečnou tekutinu, což může vést k menšímu otoku a zvýraznění kontur obličeje.

Obličejová jóga

Obličejová jóga zahrnuje účinné cviky, které posilují a uvolňují svaly obličeje. Pravidelné cvičení pomáhá vyhladit vrásky, zpevnit kontury obličeje a podpořit celkovou vitalitu pleti. Vyzkoušejte některé z těchto cviků: 

  • Kruhové pohyby jazykem. Zavřete ústa a jazykem udělejte na vnitřní straně tváře několik kroužků Prokrvíte tak tkáně a zmírníte napuchnutí obličeje.
  • Našpulte rty. Sedněte si a zakloňte hlavu. Pevně stiskněte rty, našpulte je a tlačte směrem dopředu. Zpevníte tak oblast kolem rtů. Ideálně vydržte v pozici 8-10 sekund a opakujte cvik pětkrát.
  • Současné protažení tváře a rtů. Semkněte rty, lehce se usmějte a vtáhněte tváře co nejvíce dovnitř. V této poloze vydržte 8–10 sekund. Cvik zopakujte pětkrát.
  • Proklepněte si obličej. Položte prsteníčky na obočí ke kořeni nosu. Jemně prstem poklepávejte po obočí až ke spánku.
  • Masáž a relaxace. Kromě cvičení si také dopřejte masáže obličeje. Promasírujte si oblast kolem očí, čela a krku, abyste uvolnili napětí a podpořili průtok krve.

Omezení stresu

Stres může mít negativní vliv na naše tělo, a to včetně ukládání tuku v obličeji. Hledejte způsoby, jak snížit stres ve svém životě. Meditace nebo pravidelné procházky vám v tomto směru mohou pomoci. Klíčový je i kvalitní spánek.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl znamená ale ještě i další kroky. Dostatečný spánek, pravidelná fyzická aktivita, zdravá strava a omezení stresu jsou základ. Rozhodně k tomu patří také omezení konzumace alkoholu a tabáku. Vše dohromady bude mít pozitivní vliv na vaše celkové zdraví a pohodu. 

Vaše spokojenost se vám propíše i do obličeje. Každý člověk je jedinečný. A na každého funguje něco jiného. Důležité je najít zdravé a udržitelné způsoby, jak dosáhnout svých cílů a zároveň se cítit skvěle ve své kůži.

Může se Vám hodit


Další články

Magazín
Ořechy nad zlato

Ořechy nad zlato

Číst článek
Hlavní jídla
Hrachová kaše

Hrachová kaše

Číst článek
Polévky
Brokolicová polévka s krutóny

Brokolicová polévka s krutóny

Číst článek